fbpx

Hakkımızda

Hakkımızda

Her kadının ayakkabıya düşkün olduğu bilinen bir gerçektir. Ama bizim ayakkabıya olan ilgimiz düşkünlüğün ötesinde, babadan gelen bir aşk aslında.

Bu sebeple hashtag’imiz #ayakkabıaşkıbizimkisi

1962 yılında Ankara’nın en önemli ticaret merkezi olan Ulus’da Müge Ayakkabı Çanta’yı kurarak imalata başlayan babamız Hakkı Velioğlu, 1965’de Kızılay’da modern kadın ve butik mağaza anlayışı ile açtığı ilk mağazasında müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Sektör yeniliklerini hem yurt içinde hem de yurtdışından sürekli ve yakından takip ederek ileriki zamanlarda Ankara’nın önemli alışveriş caddelerinde şubeler açtı.

Oluşturduğu koleksiyonları, günün modasına uygun tasarımları, kullandığı kaliteli deri ve malzemeleri, özenli işçilik ile birleştirerek sadık müşterileri tarafından uzun yıllar boyunca tercih edilen bir aile markası haline geldi.

Biz de ikinci kuşak olarak, kurucumuz ve babamız Hakkı Velioğlu’nun ömürlük sektör tecrübesi ve bilgi birikimi ile yola çıktık. Heyecanımıza internet ve sosyal medyanın da gücünü ekleyerek, var olan müşterilerimize daha kolay ulaşabilmeyi ve Müge Ayakkabı Çanta’nın sadece bir Ankara markası olarak kalmasının ötesine geçirip Türkiye markası olmasını hedefledik.